Półki siatkowe – wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia regałów magazynowych są półki siatkowe.
Natom Logistic specjalizuje się w produkcji półek siatkowych. Realizujemy zamówienia standardowe oraz skrojone na miarę potrzeb naszych klientów.

 

Stojąc przed decyzją o wyposażeniu magazynu warto dobrze zaplanować wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
Wiąże się to z dużymi kosztami, a prawidłowe rozmieszczenie regałów, zaplanowanie obciążenia i transportu wewnętrznego może znacząco wpłynąć na uzyskanie oszczędności.

Czy wybór odpowiedniej półki może przynieść oszczędności? 

 

Natom Logistic w swojej ofercie posiada półki siatkowe o nośności od 250 kg do 1000 kg. Nośność półek dobiera się w zależności od planowanego obciążenia półki. Oferowane przez Natom Logistic półki są wzmacniane na dwa sposoby:

– przy pomocy płaskownika,

– przy pomocy omeg.

Półki wzmacniane płaskownikami to półki, których maksymalny udźwig szacuje się do 500 kg. Zaleca się umieszczanie trzech płaskowników na jedną półkę, tak, aby równomiernie zabezpieczyć powierzony jej ciężar. Półki wzmacniane omegami mogą mieć nośność nawet do 1000 kg.

Jeżeli planujemy mniejsze obciążenia na regałach magazynowych, warto wybrać półki na płaskownikach. Wówczas cena wyposażenia regałów w półki znacząco maleje. Płaskowniki bowiem wykonane są z mniejszej ilości materiału i produkcja płaskowników jest mniej czasochłonna.

Półki wzmacniane omegami są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Mogą udźwignąć nawet do 1000 kg. Przy takim obciążeniu technolog, który przygotowuje projekt półki dla klienta planuje 4 płaskowniki na jedną półkę. Takie rozwiązanie pozwala na pełne zabezpieczenie  udźwigu, dzięki temu magazynowane towary są otoczone właściwą ochroną.

Jakie jeszcze różnice pomiędzy półkami na omegach oraz półkami na płaskownikach mogą wpłynąć na decyzję klienta?

Oprócz różnicy w cenie oraz nośności, półki siatkowe na omegach mają bezpieczne krawędzie. Płaskowniki na półkach mogą być mniej bezpieczne w magazynach, w których większość pracy związana z pobieraniem towaru z półek, wykonywana jest manulanie przez człowieka.

Jeżeli jednak planujemy składowanie lżejszych towarów (do 500 kg/ półka), na magazynie, w którym operuje się wózkami widłowymi i maszynami, półki na płaskownikach spełnią swoją rolę i przyniosą oszczędności na całej inwestycji związanej z wyposażeniem regałów.

W standardzie nasze półki siatkowe są wykonane z drutu pregalwanizowanego.

Na życzenie klienta relaizujemy również zamówienia na półki ocynkowane oraz malowane proszkowo, na dowolny, wybrany przez klienta kolor.

Produkty omawiane powyżej:

http://natom.pl/polki-siatkowe/ 

Polecamy również: 

Półki siatkowe wzmocnione: Półki siatkowe wzmocnione | natom.pl

 Separatory siatkowe: Separatory siatkowe | natom.pl

 

Naszym celem jest odpowiadanie na indywidualne potrzeby naszych Klientów. Specjalizujemy się w niestandardowych rozwiązaniach pod specjalne zamówienie.

Natom Logistic

TELEFON

+48 61 281 91 70

E-MAIL

biuro@natom.pl

ADRES

ul. Śremska 4
63-041 Chocicza