Półki siatkowe to podstawowy element wyposażenia magazynów. Pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni regałów magazynowych.

Stojąc przed decyzją o wyposażeniu magazynu warto dobrze zaplanować wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
Wiąże się to z dużymi kosztami, a prawidłowe rozmieszczenie regałów, zaplanowanie obciążenia i transportu wewnętrznego, może znacząco wpłynąć na uzyskanie oszczędności.

Natom Logistic specjalizuje się w produkcji półek siatkowych.
Realizujemy zamówienia standardowe oraz skrojone na miarę potrzeb naszych klientów.

Czy wybór odpowiedniej półki może przynieść oszczędności? 

Natom Logistic w swojej ofercie posiada półki siatkowe o nośności od 100 kg / m2 do 1000 kg / m2. Nośność półek siatkowych dobiera się w zależności od planowanego obciążenia półki. Oferowane przez Natom Logistic półki są wzmacniane na dwa sposoby:

  • przy pomocy płaskownika,
  • przy pomocy omeg.

Oferujemy również półki służące jako ochrona przed spadaniem elementów z regałów. O czym przeczytacie wkrótce na naszym blogu.

  • Półki siatkowe wzmacniane płaskownikami stosuje się najczęściej do obciążenia do 400 kg/m2 UDL. Dobór ilości płaskowników jest dostosowywany indywidulanie w zależności od długości półki oraz przewidywanego obciążenia, tak, aby równomiernie zabezpieczyć powierzony jej ciężar. Półki wzmacniane omegami mogą mieć nośność nawet do 1000 kg/m2 UDL. Jeżeli planujemy mniejsze obciążenia na regałach magazynowych, warto wybrać półki na płaskownikach. Wówczas cena wyposażenia regałów w półki znacząco maleje. Te oszczędności wynikają z tego, że produkcja płaskowników jest mniej czasochłonna i wymaga mniejszej ilości materiału.
  • Półki siatkowe wzmacniane omegami są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Mogą udźwignąć nawet do 1000 kg/m2 UDL. W takim przypadku,  technolog przygotowujący projekt półki siatkowej dla klienta przewiduje większą liczbę omeg na jedną półkę siatkową. To rozwiązanie pozwala na pełne zabezpieczenie udźwigu, dzięki temu magazynowane towary są otoczone właściwą ochroną.

Jakie jeszcze różnice pomiędzy półkami na omegach oraz półkami na płaskownikach, mogą wpłynąć na decyzję klienta?

Oprócz różnicy w cenie oraz nośności, półki siatkowe na omegach mają bezpieczne krawędzie. Wzmocnienia z płaskownika, mogą być mniej bezpieczne
w magazynach, w których większość pracy związana z pobieraniem towaru z półek, wykonywana jest manualnie przez człowieka.

Jeżeli jednak planujemy składowanie lżejszych towarów (do 400 kg/ m2 UDL), na magazynie, w którym operuje się wózkami widłowymi i maszynami, półki na płaskownikach spełnią swoją rolę i przyniosą oszczędności na całej inwestycji związanej z wyposażeniem regałów.

W standardzie nasze półki siatkowe są wykonane z drutu pregalwanizowanego.

Na życzenie klienta realizujemy również zamówienia na półki ocynkowane oraz malowane proszkowo, na dowolny, wybrany przez klienta kolor.

Ta informacja może Ci się przydać:

Wszystkie półki siatkowe produkowane przez Natom Logistic są wyposażone w safe edge i zaokrąglone druty. To zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Produkty omawiane powyżej:

http://natom.pl/polki-siatkowe/

Polecamy również:

Skontaktuj się z nami i złóż zamówienie: natom.sales@troax.com