Galeria

Produkcja i wysyłka towarów

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z etapu produkcji oraz wysyłki naszych produktów.

Antresole

Antresola jest płaskim przekryciem dzielącym budynek na kondygnacje, stosowanym w celu  optymalnego wykorzystania kubatury magazynu. Dzięki dodatkowym kondygnacjom uzyskiwana  jest nowa przestrzeń, którą można zaadoptować m.in. pod składowanie produktów czy  powierzchnię biurową. 

Wykonujemy zarówno kompleksowe projekty antresol jak i poszczególnych jej elementów m.in.:

 • schody 
 • słupy 
 • barierki 
 • bramy wychylne 
 • bramy przesuwne 

Elastyczny system konstrukcji naszych produktów umożliwia dopasowanie ich do specyficznych  potrzeb i warunków panujących w posiadanych przez Państwa halach. 

Barierki i słupki ochronne, ochrona słupów

Barierki i słupki ochronne są stosowane w halach produkcyjnych, magazynach i centrach  dystrybucyjnych, w celu zabezpieczenia wybranych elementów budowli, obszarów parku  maszynowego, aktywności operacyjnej lub bezpośrednio stanowisk pracy operatorów, przed  ewentualną kolizją z pojazdami wewnątrz magazynowymi lub innymi maszynami i urządzeniami.

Charakterystyka: 

 • barierki dostępne jako rozwiązania standardowe oraz specjalne 
 • pod zamówienie klienta 
 • istnieje możliwość wykonania innego kształtu barierki, zmiany jej długości, wysokości, grubości  rury i wykończenia np. malowanie specjalnych pasów ostrzegawczych 
 • słupki ochronne kotwione w 4 lub 6 miejscach, zakończone zaślepką, możliwość wykonania bez  stopy oraz zmiany wysokości słupka, grubości rury i wykończenia 

Bramki paletowe

Bramki paletowe służą do zabezpieczenia ładunku na podeście np. antresoli. Moduł wyposażony  jest w łożyska ślizgowe, które pozwalają na grawitacyjny przechył bramki. 

Bramka w pozycji zamkniętej nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Bramki wykonujemy w standardowych wymiarach – pod 1 lub 2 palety oraz w wymiarach  niestandardowych. 

Nadstawki paletowe

Nadstawki paletowe to szczelne obudowy, osłaniające po bokach i z góry towar ułożony na  palecie i ułatwiające ich transport. Są one stosowane najczęściej w paletach drewnianych lub  plastikowych spełniających normy epal lub eur, czyli np. na palety euro. 

Nadstawki znacząco ułatwiają układanie towaru na palecie, co umożliwia lepsze wykorzystanie  powierzchni palety. Są one doskonałym zamiennikiem różnego rodzaju pudeł tekturowych czy  metalowych boksów. Nadstawki umożliwiają piętrzenie paletowych jednostek ładunkowych  uformowanych z ładunków, których właściwości nie zezwalają na bezpośrednie piętrzenie. Konstrukcja nadstawek może być składana, dzięki czemu ich składowanie nie wymaga dużo  miejsca. 

Odbojnice słupa

Odbojnice słupa stosuje się w celu ochrony słupów regałów magazynowych, przed  przypadkowymi uderzeniami wózków widłowych lub przemieszczanych paletowych jednostek  ładunkowych. 

W zależności od miejsca stosowania odbojnice dzielimy na czołowe i narożne. Wykonane są one  z wysokiej jakości stali zwykłej lub nierdzewnej, przy jednoczesnym zachowaniu wymagań BHP i  norm europejskich. Odbojnice montowane są zazwyczaj do posadzki za pomocą kotew  mechanicznych lub chemicznych. Miejsce kotwienia może znajdować się na zewnątrz jak i  wewnątrz odbojnicy. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno standardowe rozwiązania jak i 

produkty wykonywane pod specjalne zamówienie. Kształt, wysokość, grubość i kolor odbojnicy  są wówczas wykonywane według wytycznych klienta.

Osiatkowanie regałów

Osiatkowanie regałów tworzą panele siatkowe na tył jak i boki regałów, zapobiegające spadaniu  towarów i zapewniające bezpieczeństwo pracujących ludzi. Wyróżnikiem naszego systemu  Natom Ready jest zmienna wielkość paneli dostosowanych do wymiaru rzędu regału. Dzięki  temu całość jest perfekcyjnie dopasowana i montaż nie wymaga żadnego cięcia elementów  metalowych. 

Charakterystyka: 

 • panele dostosowane do wymiarów regału, kończące się w osi słupa 
 • system szybkiego mocowania paneli w całość 
 • standardowe oczko siatki: 50×50 lub 100x50mm, na życzenie klienta inny wymiar oczka
 • każdy panel wyposażony w 4 uchwyty, które mogą być mocowane w dowolnym miejscu na  słupie 
 • odległość między regałem a osiatkowaniem zależy od typu zastosowanego uchwytu: dystans  0/100/150/200mm 
 • wykończenie standardowe: malowanie proszkowe RAL 7035, na życzenie klienta inny kolor RAL  lub ocynk 

Palety słupkowe (kłonicowe), paletoregały, stoły

Palety słupkowe – to specjalny rodzaj palet ładunkowych przeznaczonych do składowania i transportowania towarów, których kształt i wytrzymałość nie zapewniają stateczności przy piętrzeniu w stosy.

Palety te posiadają słupki umożliwiające piętrzenie paletowych jednostek ładunkowych bez obciążania ładunku znajdującego się na palecie.

Słupki mogą być stałe, demontowalne lub składane, połączone lub nie, poprzeczkami wzmacniającymi.

Z kolei przykładem paletoregału jest prezentowany w poniższej galerii mobilny regał przepływowy na pojemniki KLT.

Pojemniki siatkowe

Pojemniki siatkowe stosowane są w zakładach produkcyjnych, magazynach spedycyjnych, w  transporcie wewnętrznym oraz zewnętrznym. Przeznaczone są do transportu i składowania  towarów, a niekiedy również ich ekspozycji. 

Pojemniki wykonywane są z siatki zgrzewanej, mogą mieć dowolny wymiar i ładowność oraz  mogą być sztaplowane. Przystosowane są do transportu wózkami widłowymi oraz  hydraulicznymi. 

Ich konstrukcja może być składana, dzięki czemu ich przechowywanie nie wymaga dużo miejsca.

Półki i separatory siatkowe

Półki siatkowe umieszcza się na poziomach belkowych regałów paletowych. Są one  alternatywnym wypełnieniem dla półek drewnianych i pełnych paneli stalowych. Nadają się  zarówno do składowania towarów na paletach jak i małych elementów. Siatka przepuszcza  światło i wodę, co jest wymagane przy składowaniu niektórych towarów. Umożliwia też ona  swobodny przepływ wody ze spryskiwaczy na wypadek pożaru, oferując większe bezpieczeństwo  niż wypełnienia drewniane. Półki siatkowe stosuje się także jako zabezpieczanie dróg  przejazdowych pod regałami. 

Charakterystyka: 

 • półki dostępne w wymiarach standardowych jak i specjalnych – pod zamówienie klienta
 • nośność półek dopasowana do wymagań klienta 
 • standardowe oczko siatki: 50x50mm, na życzenie klienta inny wymiar oczka
 • wykończenie standardowe: malowanie proszkowe RAL 7035, na życzenie klienta inny kolor RAL  lub ocynk 

Regały wspornikowe

Regały wspornikowe można stosować zarówno wewnątrz i na zewnątrz – w tym przypadku istnieje możliwość wyposażenia ich w daszek.

Są one idealnym rozwiązaniem do przechowywania ciężkich towarów dłużycowych.

Wsporniki mogą być wyposażone w specjalne blokady (ograniczniki) zabezpieczające przed staczeniem się ładunków.

W zależności od wysokości towaru dobiera się odpowiedni poziom składowania.

Wózki transportowe

Wózki magazynowe zapewniają sprawną obsługę linii produkcyjnej, a także procesu składowania  produktów i szykowania wysyłek. W zależności od wymagań co do wózka, dobieramy  indywidualnie jego konstrukcję, udźwig, rodzaje kół i pozostałe elementy. Nasze wózki  charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i zapewniają ładunkowi dużą stabilność.  Dzięki zastosowaniu kół skrętnych, możliwe jest niezwykle łatwe manewrowanie w alejkach  magazynu. Zastosowanie materiałów kwasoodpornych, umożliwia ich stosowanie również w  przemyśle spożywczym farmaceutycznym. 

Wykonujemy zarówno tradycyjne wózki ręczne jak i profesjonalne wózki samobieżne z własnym  napędem elektrycznym, posiadające certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz  Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania. 

W naszej szerokiej ofercie znajdą Państwo m.in.: 

 • wózki pod palety euro i przemysłowe 
 • wózki półkowe 
 • wózki specjalistyczne 
 • wózki do łączenia w pociąg 

Wygrodzenia

Oferujemy Państwu wykonanie dowolnych wygrodzeń, ściśle dostosowanych do Państwa  potrzeb. 

Nasze produkty znajdują szerokie zastosowanie m.in. na: 

 • halach produkcyjnych, jako wygrodzenia maszyn i urządzeń, linii produkcyjnych oraz stref  niebezpiecznych. 
 • halach magazynowych, jako wygrodzenia stref celnych czy stref składowania towarów wartościowych lub niebezpiecznych. 

Zapewniamy profesjonalne doradztwo np. w zakresie doboru odpowiednich bram wjazdowych,  furtek, systemów zamykania i automatyki.

Zabezpieczenie krańca regału, ciągów komunikacyjnych i ścian

W naszej ofercie znajdą Państwo zabezpieczenia krańca regału zbudowane z belek drewnianych  lub stalowych ceowników. 

W skład pierwszego rozwiązania wchodzą: 

 • stalowe odbojnice typu C i 2C 
 • stalowe odbojnice typu H 
 • belki drewniane (na życzenie przesuszane/heblowane) 

Z kolei w przypadku zastosowania stalowych ceowników, rolę wsporników pełnią najczęściej  stalowe odbojnice narożne. 

Zabezpieczenia te stosuje się w celu ochrony krańca regałów magazynowych przed  przypadkowymi uderzeniami wózków widłowych lub przemieszczanych paletowych jednostek  ładunkowych. 

Można je także stosować do innych celów, jak np. do ochrony ciągów komunikacyjnych,  pomieszczeń biurowych czy ścian.

Naszym celem jest odpowiadanie na indywidualne potrzeby naszych Klientów.
Specjalizujemy się w niestandardowych rozwiązaniach pod specjalne zamówienie.

Natom Logistic sp. z o.o.

TELEFON

+48 61 281 91 70

E-MAIL

biuro@natom.pl

Złóż zamówienie

natom.sales@troax.com

ADDRESS

4 Zakładowa St.,
63-000 Środa Wielkopolska